Linkedın’i Daha Etkili ve Verimli Kullanmak

 

Linkedın’i Daha Etkili Ve Verimli Kullanmak

 


1-Bir kariyer fuarı,seminer gibi insanların fazlaca olduğu yerde iseniz Linkedln'in "Yakınımdaki Kişileri Bul" özelliği ile hızlıca oradaki kitleyi ağınıza dahil edebilirsiniz. Bunun için mobil uygulamadan "ağım" kısmına bastıktan sonra sağ altta beliren kişiler+ butonuna basıyoruz. Ardından "Yakınımdakileri bul" komutuyla bu özelliği aktif ediyoruz.(Not: Bu özelliği kullanmak isteyenlerin Bluetooth'u açık olmalıdır ve bu özellik yalnızca mobilde mevcuttur.)
2-"Ben Linkedln'i ne için kullanıyorum?" sorusunu kendimize sormalı ve verdiğimiz cevap doğrultusunda network ağımızı amacımıza,ilgimize göre şekillendirmeliyiz.
3-İlk koyduğumuz 3 etiket en çok etkileşim alan etiketlerdir.
4-Linkedln algoritması bağlantılarınız doğrultusunda sizlere kişi önermeleri yapıyor. Bu yüzden de doğru bağlantı ağı oluşturmak çok önemli.
5-Eklediğimiz etiketin takipçi sayısı çok önemli bu yüzden her etiketi eklememeli ve eklemeden önce o etiketin etkileşim sayısını dikkate almalıyız.

6-Premium üye olmanın bulunurluk,görünürlük üzerine hiçbir etkisi yoktur.​​ 

7-Paylaştığımız içerik ne kadar tepki görürse(yorum,beğeni,paylaşım) o kadar yayılır. Ayrıca bağlantı sayımız,içerikte kullandığımız etiket,paylaşımımızın gündemi yakalayıp yakalamadığı etkileşim ve görüntülenmeyi etkileyen en önemli faktörlerdendir.

ODAKLANMANIN GÜCÜ

Odaklanmak belli bir noktada,yerde veya olguda toplanmak anlamına gelir. Verimliliği,başarıyı etkileyen en önemli etkenlerdendir.

Sizlere Andy Lewis'ten bahsetmek istiyorum. Amerika'nın Las Vegas eyaletinde oteller arasına gerili 109 metre uzunluğundaki(yaklaşık 1 futbol sahası uzunluğu) ve 2.54 santimetre(yaklaşık 2 parmak kalınlığı) genişliğindeki ipte 146 metre yükseklikte ilerleyerek dünya rekorunu kırmıştır.

Andy Lewis rekoru kırarken çevresinde onu çeken droneler,kameralar vardı ve bulunduğu konumda uçaklar havaalanına iniş-çıkışlar yapıyordu. Bunca olumsuz dış etkene rağmen rekoru kırmayı başaran Andy Lewis'e başarısını neye borçlu olduğunu sorduklarında"Yüksek konsantrasyonuna ve bunu hiç düşürmeyişine"bağlı olduğunu söylemiştir. Bu hikayenin hepimize ders olmasını dilerim.

Son olarak odaklanma problemi yaşıyorum ve bu da verimliliğimi,başarımı olumsuz etkiliyor diyorsanız bir haberim var."Odaklanmak, geliştirilmesi mümkün olan bir yetkinliktir. Bir kez kazanıldığında ise ödülleri hayatımızın tamamını etkiler.
Sağlıcakla kalın.
(Dipnot:Güncel Dünya İp Üzerinde Yürüme(Slackline) Rekoru Samuel Volery'e aittir.)

Yayım tarihi
Genel olarak sınıflandırılmış